VALİ DORUK’A “YEŞİLAY HAFTASI” ZİYARETİ

VALİ DORUK’A “YEŞİLAY HAFTASI” ZİYARETİ
VALİ DORUK’A “YEŞİLAY HAFTASI” ZİYARETİ Bayram Ali KAVALCI
Reklam

VALİ DORUK’A “YEŞİLAY HAFTASI” ZİYARETİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer ve yönetim kurulu üyesi Şenol Çiftçioğlu’nu makamında kabul etti.

 

ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer ve yönetim kurulu üyesi Şenol Çiftçioğlu’nu makamında kabul etti.

Ziyarette, Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer, “Yeşilay Haftası” dolayısıyla gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Doruk’a bilgi vererek, zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki çalışmalarına desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Bu yıl Yeşilay Haftası’nın “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini ifade eden Başer, “Yeşilay Haftası dolayısıyla Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 99. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Artvin’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.” dedi.

Başer, “Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doruk ise sağlıklı bir toplumun oluşmasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere bütün bireylerin öncelikle zararlı maddelere ulaşmasının önlenmesi gerektiğini söyledi.

Vali Doruk, bu hususta kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının koordineli bir şekilde çalıştığını ve bu konuyla alakalı çalışmaların da kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU