BEDEN ODAKLI ESERLERİNİ ANLATIRKEN DE DUYGULANDI

BEDEN ODAKLI ESERLERİNİ ANLATIRKEN DE DUYGULANDI
BEDEN ODAKLI ESERLERİNİ ANLATIRKEN DE DUYGULANDI Bayram Ali KAVALCI
Reklam

BEDEN ODAKLI ESERLERİNİ ANLATIRKEN DE DUYGULANDI

İnsan gövdesi temalı resim yaparak vatana olan sevgisini tablolara yansıttığını anlatırken duygulandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Kemal Sağlam, Darbe, Mevlana ve insan gövdesi temalı resim yaparak Vatana olan sevgisini tablolara yansıttı.

Sağlam, stüdyosu olarak yaklaşık 3 yıldır gece, gündüz çalışarak yaptığı 12 tabloda 15 temmuz terörü ve dünya da ki terör acı olaylarını modern sanatın diliyle, plastik sanatlar (resim, heykel, enstalasyon sanatı vb.) aracılığıyla 2 metreden büyük eserler okulun zemin katında yeni buluşlara imza atıyor.

Sağlam yaptığı eserlerini hem taplu üzerinde ve hem de genel çalışmasını şöyle sıralıyor:

”İki boyutlu olan ‘Resim Sanatı’ bu eserlerde 6 boyuta ulaşmaktadır. Öyle ki eserlere bakan izleyicilerde, seyircilerde o dehşet terör gününde eserlerin içinde kendilerini “Fiziksel Olarak" görüp empati kurabileceklerdir.”

Dr. Sağlam, “Teröre karşı tüm insanlığın mücadele etmesi gerektiğinin bilincindeyiz’. Bu bilinç ile şimdiye kadar dünyada hiç bir sanatçının oluşturmadığı eserleri oluşturmaya çalıştık. Bu eserler en başta 15 Temmuz İstanbul, 15 Temmuz Ankara olmak üzere (New York, Paris, Londra, İstanbul, Beyrut, Mısır, Suriye, Kudüs, Berlin, St. Petersburg, Brüksel vb.) terör saldırılarına ait eserlerdir. İnsanlığın, yaşanılmış olan bu acıları görerek em-pati kurması ve bu eserlerin 100 yıllarca korunup sergilenmesini arzulamaktayız ifadeleri ile eserlerini bir bir,” tanıtı.

Basına ilk defa eserlerini tanıtan Dr. Sağlam, tek isteği, Cumhurbaşkanımıza, Ölen Şehitlerimiz ve masum insanların adına Cumhurbaşkanlığı külliyemizde ve Cumhurbaşkanımızın Himayesinde bir sergi düzenlemek arzusuna olduğunu ifade ettiği sırada duygularını gözyaşları ile tamamladı.

Tabloları yakından gören öğrenciler ise, şaşkın bakışları arasında duygularını tablolara yansıtan hocalarına teşekkür etmeyi de ihmal etmediler

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı