ARTVİN'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

ARTVİN'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
ARTVİN'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

Artvin Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için Milli İrade Meydanı ve Atatepe'de program düzenledi.

Artvin Belediyesi organizasyonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Milli İrade Meydanında ve Atatepe'de gerçekleşti. Milli İrade Meydanında başlayan programda çocuklar kurulan oyun parkında doyasıya eğlendi ve buradaki etkinlikler kapsamında yüz boyama, sihirbaz gösterisi, halkoyunları gösterisi ve TOKİ Şehit Onur İlhan Orta Okulu öğrencilerinin bando gösterisi yapıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e benzeyen tiyatro ve sinema sanatçısı Göksal Kaya'nın Atatürk'ün anılarını anlatması ile çocuklar duygu dolu anlar yaşadı. Milli İrade Meydanında ki program Belediye Başkanı Demirhan Elçin'in, Artvin Belediyesi tarafından düzenlenen "Çocuk Gözüyle 23 Nisan ve Atatürk" konulu şiir kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi.

Dünyanın En Büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe'de Çocuklar Eğlenceli Anlar Yaşadı

Artvin Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Etkinlik programı Atatepe'de devam etti. Program, Belediye Başkanı Demirhan Elçin tarafından Artvin Belediye logolu uçurtmalar dağıtılmasının ardından uçurtmaları uçurulmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. Uçurtma etkinliğinin ardından çocukların piyano resitali ve konser ile 23 Nisan kutlamaları ile son buldu.

Artvin Motosiklet Kulübünden Sürpriz

Artvin Motosiklet Kulübü üyeleri düzenledikleri kortej ile şehir merkezinde tur attıktan sonra Artvin Belediyesinin Milli İrade Meydanında ki 23 Nisan etkinliklerine katıldı. Artvin Motosiklet kulübü üyeleri Atatepe'de çocukları motosikletlerinin arkalarına bindirerek alanda tur attırdı. Etkinliklerden oldukça mutlu olan çocuklar Belediye Başkanı Demirhan Elçin ile hatıra fotoğrafı çektirerek program sona erdi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı konuşmada Artvin’de 23 Nisan coşkusunun her zamankinden daha farklı yaşandığını ifade ederek, “Çocukların ve velilerin yüzlerindeki mutluluğu görüyorum. Her kesimden çocuklarımızın burada kaynaşmış olmasını görmekten son derece mutluyum” dedi.

Amaçlarının çocukların mutluluğu, Atatürk’ü tanıması ve cumhuriyet değerlerine bağlı bireyler olarak büyümesi olduğunu kaydeden Elçin, bu etkinlikleri bu çerçevede yaptıklarını söyledi.

Elçin, dini ve milli bayramlarımızı daha renkli ve coşkulu şekilde kutlamak için belediye olarak üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını dile getirerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da bu çerçevede kutladıklarını ifade etti.

Belediye olarak 23 Nisan kutlamaları kapsamında iki gündür değişik etkinlikler yaptıklarını anlatan Elçin, “Bugünde burada Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’nde uçurtma şenliği düzenledik. Çocukların mutlu olduğunu görüyorum. Bizlerin geleceği bu çocuklarımız. Onlar mutlu oldukça bizde mutluyuz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı