ARTVİN ADLİYESİNE ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

ARTVİN ADLİYESİNE ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET
ARTVİN ADLİYESİNE ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN ADLİYESİNE ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ, MESLEKİ TANITIM ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ARTVİN ADLİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Artvin Sosyal Bilimler Lisesi Bölümü öğrencileri Artvin Adliyesi´ni ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ve Okul Müdürü Bülent Süner refakatinde gerçekleştirilen ziyarette Artvin Sosyal Bilimler Lisesi´nde öğrenim gören öğrenciler, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay´ı makamında ziyaret etti.

Başsavcı Başbay öğrencilerle meslek alanında bir süre sohbet etti. Öğrenciler, savcılık ve mahkeme işleyişiyle ilgili bilgi alırken adliyede duruşma salonu, segbis ve uyap hakkında da Başsavcı Başbay tarafından bilgilendirildiler. Ziyaret, hatıra fotoğrafı ile son buldu.

İl Milli Eğitim müdürü Kahveci, öğrencilerin mesleklerle tanıştırılması noktasında yapılan bu tür uygulamalı etkinliklerin önemine değinerek; çocuklarımızın meslekleri tercih ederken, meslek seçimine karar vermeden önce o meslekle ilgili ayrıntıları bizzat uygulandığı sahada görmenin çok daha faydalı olduğunu belirtti.

Kahveci, meslek tanıtımlarıyla ilgili okullarda birçok programa da katılarak öğrencileri bilgilendirip katkı sunan Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay´a teşekkür etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı