ARTVİN’DE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI OLAYI AYDINLATILDI

ARTVİN’DE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI OLAYI AYDINLATILDI
ARTVİN’DE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI OLAYI AYDINLATILDI Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN’DE JANDARMA EKİPLERİ KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HIRSIZLIĞI OLAYINI AYDINLATTI

Artvin’de küçükbaş hayvan hırsızlığı iddiasıyla 2 kişi yakalandı.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Artvin-Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 22 Nisan 2019 tarihinde Düzenli köyünde meydana gelen Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı olayında G.Y’ye (49) ait 29 adet küçükbaş hayvan çalındığı kaydedildi.

Yapılan araştırmada; söz konusu küçükbaş hayvanların 53 AK XXX plakalı kamyonet ile sevk edildiği, araç sürücüsü E.A. ‘nın (44) alınan ifadesinde çalınan hayvanları G.K.’nın (52) evine bıraktığı tespit edildi.

Şüpheli G.K.’nın (52) adresinde yapılan aramada 19 adet küçükbaş hayvan canlı olarak, 2 adet küçükbaş hayvan kesilmiş olarak ve 8 adet küçükbaş hayvan olumsuz hava koşulları ve uygunsuz taşıma şartlarından dolayı ölü olarak ele geçirildi.

Şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldığı ve canlı olarak ele geçirilen 19 adet küçükbaş hayvan ise sahibine teslim edildi.

Ayrıca açıklamada, Artvin İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde meydana gelen hiçbir suçun cezasız kalmaması, işlenen suçların faillerinin er ya da geç ortaya çıkarılması, suç/suçluların yakalanması ile ilgili icra edilecek uygulamalar kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı