HOPA HEM YILSONU SERGİSİ BÜYÜLEDİ

HOPA HEM YILSONU SERGİSİ BÜYÜLEDİ
HOPA HEM YILSONU SERGİSİ BÜYÜLEDİ Bayram Ali KAVALCI
Reklam

HOPA HEM YILSONU SERGİSİ BÜYÜLEDİ

Hopa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Hopa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Hopa Halk Eğitim Merkezi’nin yeni Belediye ve Hükümet Konağı Binası önünde düzenlemiş olduğu sergiye Ak Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı vekili İslam Topaloğlu, Artvin Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İlçe kurum müdürleri, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Hopa Halkı katıldı.

Program saygı duruşu yapılması ardından İstiklal marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareket ederek tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş kurumlar olduğunu, Avrupa’da bu faaliyetlerden yararlanma oranının yüzde 34 olduğunu, ülkemizde bu oranın yüzde 8’lerde kaldığını, Hopa HEM olarak yüzde 28 oranını yakaladıklarını söyledi.

Harun Yüce konuşmasında “Kurs çeşitliliğimiz özellikle spor sanat ve kişisel gelişim alanlarında kendini göstermektedir. Okullarımızın ihtiyacı olan tüm sportif ve sanatsal faaliyetlere yönelik kurslarımız mevcuttur. Masa tenisi, Okçuluk, Atletizm ve güreş alanındaki kurslarımıza katılan öğrencilerimiz Türkiye şampiyonalarında derece alarak bizi gururlandırdılar.

Masa tenisi, atletizm, okçuluk, badminton ve satranç kurslarımızda 401 kursiyerimiz, piyano eğitimi, halk oyunları, Türk Halk Müziği, Türk sanat müziği, yağlı boya resim olmak üzere kurslarımızda 273 kursiyerimiz, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele faaliyetleri kapsamında açtığımız 17 kursta 293 kursiyerimiz, Kişisel gelişim ve eğitim alanında açılan 73 kursta 1.580 kursiyerimiz, Mesleki teknik ve el sanatları kurslarımızda ise 50 kursta 949 kursiyerimiz kurslarımızdan yararlandırmıştır. 2018-2019 eğitim öğretim yılında farklı alanlarda açılan kurslarda toplam 3.500 civarında kursiyer eğitim aldı.

Yıl boyunca ve faaliyetlerimize katılan kursiyerlerimize, bugün bu etkinliğin hazırlanmasında katkıları olan tüm personelimize, Hopa kaymakamlığına, Hopa Belediyesine, İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüze, doğrudan ve dolaylı katkıları olan kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat yaptığı konuşmada, Hopa Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini her dönem önemsediklerini ifade ederek destek verdiklerini ve bu serginin oluşumuna el emeği, göz nuru döken tüm kursiyerlere teşekkür etti.

Daha sonra Hopa HEM kurs öğrencilerinden Emine Sarı Yazgeldi ve Sevda Yıldız söyledikleri iki güzel parçayla katılımcılara bir potpori sundular. Tulum kursu öğrencisi Sedat Yıldız’ın Tulum Show’u ardından Hopa HEM Folklar ekibinin gösterisi katılımcılar tarafından alkışlandı.

Törenin ardından kursların en yaşlı kursiyeri Yurdanur Ilgaz’a Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ve kursun en genci 7 yaşındaki Beren Alaş’a da Artvin Milletvekili Erkan Balta sertifikalarını verdi.

Sertifika töreni ardından törene katılan protokol üyeleri tarafından sergilerin açılış kurdelesi kesildi. Açılışa katılan Protokol üyeleri park içinde açılan tüm sergi stantlarını tek tek ziyaret ederek bilgi aldılar. Sergi açılışına katılanlar el işi göz nuru ürünlerle tek tek ilgilenirken özellikle Hopa Bebeği önünde bol bol fotoğraf çektirdiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı