ARHAVİ’DE 10. KAPİSTONA ZİRVE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARHAVİ’DE 10. KAPİSTONA ZİRVE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ARHAVİ’DE 10. KAPİSTONA ZİRVE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Bayram Ali KAVALCI
Reklam

Arhavi’de 10.’ su düzenlenen Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü Etkinliğine Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu Katıldı.

 

  Arhavi’de 10.’ su düzenlenen Kapistona Zirve Doğa yürüyüşü etkinliğine Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu katıldı.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 10.’ su düzenlenen Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü etkinliğine; Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu ve Eşi, Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar ve Eşi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Nurullah İnanç ve Çoruh Üniversitesi Öğrencileri ve Turizm Derneği Üyeleri olmak üzere gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

Arhavi Turizm Kültür ve Folklor Derneği Başkanı (ARTUD) Refik Lakerta ve Arhavim.Net ‘in katkılarıyla düzenlenen 10. Kapistona Zirvesi Doğa Yürüyüşüne; Cumhuriyet meydanında toplanan doğaseverler araçlarla Güngören köyüne hareket ederek, buradan el değmemiş doğal güzellikler içerisinde ve harikulade manzaralar eşliğinde Kapistona Zirvesinin kalbine, yürüyüş gerçekleştirdiler.

Katılımcılar ayrıca mola verdikleri doğa harikası yerlerde, Arhavi Kültürünü yansıtan yiyeceklerden tadarken, katılımcılar arasında makara düzeneğine bağlı su kovası çekme yarışması düzenlendi ve horon eşliğinde hoşça vakit geçirdiler.

Arhavi Kaymakamlığınca yapılan açıklamada; “İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına; etkinliğe destek olan, emek veren, tüm doğasever derneklere, katılımcılara teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

                                                                                       Hayati AKBAŞ

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR