BORÇKA ACARLAR MESLEK YÜKSEK OKULU 4’UNCU MEZUNLARINI VERDİ

BORÇKA ACARLAR MESLEK YÜKSEK OKULU 4’UNCU MEZUNLARINI VERDİ
BORÇKA ACARLAR MESLEK YÜKSEK OKULU 4’UNCU MEZUNLARINI VERDİ Bayram Ali KAVALCI
Reklam

Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

 

  Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Okulun Salonunda düzenlenen törende üniversite bünyesindeki lisans, ön lisans, lisans üstü programlarından dereceyle mezun olan öğrencilere, plaket ve başarı belgeleri ve tam altın okulu yaptıran iş adamı İsmet Acar, karşıladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Borçka Halkoyunları ekibi bir gösteri ile okulun hazırladığı klip sunuldu.

Mezuniyet törenine Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Cumhuriyet Savcısı, Emniyet amiri ile kurum müdürleri, akademisyenler, davetliler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü öğretim görevlisi Muhammet Ardıç, 2007’de kurulan Çoruh Üniversitesi bünyesinde açılan Acarlar Meslek Yüksek Okulu 3. mezuniyet törenini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Ardıç, her geçen yıl büyüyen üniversitemiz, meslek ağırlıklı Türkiye son yılarda yükseköğrenimde çok büyük atılımlar yaptı. Yükseköğretimde okullaşma oranın Avrupa Birliği’ne yaklaştı. Bu gelişmelere rağmen ülke olarak yükseköğretimde istenilen seviyede değiliz. Fransa’da bin 62 üniversite var 63 bin kişiye bir üniversite düşmekte. İran’da 343 üniversite var ve 236 bin kişiye bir üniversite düşmekte. Bizde ise 206 üniversite var ve 390 bin kişiye bir üniversite düşmekte” ifadelerine yer verdi. Ardıç, mezun olan öğrencilere gelecek yaşantılarında başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

En yüksek not ortalamasıyla üniversiteyi birincilikle bitiren mezun olan öğrenciler adına yaptığı konuşmada, okul birinci olarak mezun olmanın gururunu yaşadığını dile getirdi.

Kaymak, Artvin’de çok iyi bir eğitim aldık. Eğitim sadece kitaplardan ibaret değil. Bizi hayata hazırlayan, bilgileriyle yolumuzu aydınlatan, her zaman kapılarını bizlere açan hocalarımız var. Okulumuzu hocalarımız sayesinde çalışıp azmederek bitirdik. Öğrenmemiz ve gelişimimiz yaşamımız boyunca devam edecek, bizim başarımız ülkemizin başarısı olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Kaymakam Türker ve diğer protokol üyelerince, öğrencilere, başarı belgeleri ve İş adamı İsmet Acar tarafından temin edilen Reşat altın hediye edildi.

                                                                                              Hayati AKBAŞ

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR