ARHAVİ KOLEJİNDEN ANLAMLI BİR ETKİNLİK DAHA

ARHAVİ KOLEJİNDEN ANLAMLI BİR ETKİNLİK DAHA
ARHAVİ KOLEJİNDEN ANLAMLI BİR ETKİNLİK DAHA Bayram Ali KAVALCI
Reklam

Özel Arhavi Koleji Anadolu Lisesi Ramazan şenlikleri çerçevesinde ilçe meydanında oluşturulan platformlarda karagöz ve meddah oyunu, kukla gösterisi, yüz boyama etkinlikleriyle çocuk oyunları oynandı

 

 Özel Arhavi Koleji Anadolu Lisesi, düzenlediği farklı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Ramazan şenlikleri çerçevesinde ilçe meydanında oluşturulan platformlarda karagöz ve meddah oyunu, kukla gösterisi, yüz boyama etkinlikleriyle çocuk oyunları oynandı.

Çocukların yüksek ilgisiyle karşılaşan etkinliği büyükler de ilgiyle takip etti. Etkinlikte geleneksel kültürümüzü yakından tanıma fırsatı bulan çocuklar, aynı zamanda bu oyunların nasıl oynandığını da tecrübe etti. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar, sorulan bilmecelere cevaplar vererek kendilerine hazırlanan hediyeleri de aldılar.

Programı düzenleyen Arhavi Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammet Öner Deniz, amaçlarının geleneksel kültürü büyüklere hatırlatmak, küçüklere ise tanıtmak olduğunu ifade ederek gelecekte bu tarz eğlencelerin sürekliliği sayesinde unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü canlandıracaklarını ifade edip etkinliğe katkısı olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

                                                                                          Hayati AKBAŞ

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR