SARP SINIR KAPISI TIR KUYRUĞU ARHAVİ’YE KADAR DAYANDI..

SARP SINIR KAPISI TIR KUYRUĞU ARHAVİ’YE KADAR DAYANDI..
SARP SINIR KAPISI TIR KUYRUĞU ARHAVİ’YE KADAR DAYANDI.. Bayram Ali KAVALCI
Reklam

SARP SINIR KAPISI TIR KUYRUĞU ARHAVİ’YE KADAR DAYANDI..

Sarp Sınır Kapısı’nda işlemlerinin yapılmasını bekleyen yüzlerce araç kuyruğu Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi ilçelerine kadar uzadı.

-Sarp Sınır Kapısı’nda işlemlerinin yapılmasını bekleyen yüzlerce araç kuyruğu Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi ilçelerine kadar uzadı.

Gürcistan gümrüğünde işlemlerin yavaşlaması üzerine uluslararası taşımacılık yapılan tırlar, Türk tarafında kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününü kuyrukta geçiren tır şoförleri günlerdir işlemlerin son bulmasını beklediklerini dile getirerek, uzayan gümrük işlemlerinin kendilerini ve firmaları da sıkıntıya soktuklarını söyledi.

Yollarda uzun kuyruklar oluşturan tır sürücüleri, günlerdir beklediklerini belirterek, Gürcistan gümrüğünde yaşanan sorunun çözülmesi için Türk makamlarının devreye girmesini istedi.

ALİŞAN ENDER TOPALOĞLU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hopa’da Nakliye firması sahibi Alişan Ender Topaloğlu ’da konuyla ilgili yaptığı açıklamada yaz ayı başladığı zaman bu sorunu Türk nakliyeciler hep yaşamaktadır. Turizm sezonu olduğu için Gürcü yetkililer Sarp-Batum arasında TIR geçişini neredeyse durma noktasına getiriyorlar.

Gerek Sarp Mülki İdaremiz ve gerekse T.C. Batum Başkonsolosluğumuz kanalı ile Türk Nakliye sektörü ve İhracatçı firmalarımız ciddi mağduriyetler yaşamaktadır. Zamanında teslim edilmesi gereken yükler zamanında teslim edilemektedir.

Şu an TIR uyruğu yer ye Arhavi İlçe sınırına dayanıyor. Akşamları geçiş yapılıyor, gündüz tıkanıklık yaşanıyor. Sorunu üst kuruluşumuz UND’ye ve UND Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Çetin Nuhoğlu’na iletmiş bulunuyoruz. UND’de bakanlık nezdinde girişimlere devam etmektedir.

Bizim yetkililerden talebimiz her yıl Sarp Sınır Kapısında bu aylarda bu sıkıntılar yaşanmakta ve sorunlar kendilerine iletilmektedir. Ülkemizin her zamankinden çok İhracata ihtiyacı olduğu bu dönemde neden bu sorunun çözümlenmesinde bir adım atılmıyor, anlamakta zorlanıyoruz.

Biz yetkilerden bu sorunun zaman geçirilmeden çözümlenmesini bekliyoruz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR