İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU

İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU Admin
Reklam
 
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU 
 
Artvin il genel meclisinin en genç üyesi ve daimi encümeni Aydın TATAR seçilmenin ardından ilk dört aylık süreci değerlendirdi. 
2019 yerel seçimlerinde Artvin'in en genç ilçesi Kemalpaşa'dan il encümenliğine seçilen ve Artvin'de en genç il genel meclis üyesi ve daimi encümen olan Tatar Aynı zamanda gazetecilik kimliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Seçildikten sonraki ilk dört ayın değerlendirmesini yapan Tatar şunları söyledi. 
Tabii ki  de genç yaşta il genel meclisinde ilçemi temsil etmemin farklı bir gururunu yaşamaktayım. Görev yaptığım süreç içinde beni buraya laik gören Kemalpaşa halkını mahcup etmeyeceğimden eminim. Aslına bakarsanız zor bir görev üstlendiğimin farkındayım özellikle Kemalpaşa'nın  yeni ilçe olması nedeniyle bir çok eksiklikler görülmektedir. Bizlerin özverili çalışmaları ile bu eksikliklerimiz zamanla giderilecektir. Bu süreçte Kemalpaşa halkından sabırlı bir bekleyiş içinde olmalarını isterim. Hali hazırda istenilen bir istek belki anında yerine gelmeyebilir ancak çalışmalarımız tam anlamıyla bittiğinde eksiğimiz kalmayacaktır. 
ÖZEL İDAREDE EKSİKLERİMİZ VAR 
İl özel idaresi Kemalpaşa ilçe olunca burada geçici bir şantiye yeri oluşturdu. Girişimlerimiz neticesinde daha kalıcı ve daha düzenli bir özel idare şantiyesi oluşturmaktayız . Nasip olursa çok kısa bir süre içerisinde özel idare şantiyemiz yeni yerine geçecektir. Bununla beraber personel eksikliğimiz vardır bu nedenle bazı ihtiyaçlara cevap veremez duruma düşebiliyoruz . Personel ihtiyacımızı gerekli yerlere bildirdim bakanlık onayını bekliyoruz bakanlık onayından sonra nasip olursa eksik olan personel ihtiyacımız giderilecektir . Aynı şekilde bazı iş makinelerinde de eksikliklerimiz bulunmaktadır buda en yakın zamanda giderileceği sözünü aldım . Eğer  bu eksikliklerimiz giderildiğinde yapamayacağımız iş yoktur.  Bu nedenle vatandaşlarımızdan anlayış bekliyorum..  
 
KÖYLERİMİZİ TURİZM ALANI İLAN ETTİK 
Gelişen turizm sektörü nedeniyle özellikle kırsal kesimde bir çok turizmci işletme yerinde sıkıntı yaşamaktaydı. İşletmeler Özellikle ruhsat işleminden ve diğer bir çok işleme kadar zor durumda kalmaktaydı. Bu durumun daha kolay olması amacı ile turizmcileri teşvik eder nitelikler taşısın diye il genel meclisimizce bir komisyon oluştu ve turizm alanı ilan edilebilecek yerler seçildi. Ak parti ilçe başkanımız Ömür Poshoroğlu'nun daha önce il turizm müdürü ile yapmış olduğu bu çalışmanın sonuna geldik ve neticelendirdik. Girişimlerimiz neticesinde Kemalpaşa'nın tüm köylerinin turizm alanı ilan edilmesi onaydan geçmesi sağlandı. Karadeniz in başladığı ve Karadeniz in bittiği yer olan güzelim ilçemiz Kemalpaşa da turizm in daha çok gelişmesine ön ayak olacak bu güzel kararı aldık . Şu anda Kemalpaşa'nın tüm köyleri turizm alanı ilan edildi ve isteyen turizmci girişimcilerimiz hamle yapıp yatırım yapabilmektedir. 
YAYLA SORUNUNA EL ATTIK 
Hopa ve Kemalpaşa yaylaları olarak bilinen ve bilbilan tarafında kalan fatmaçayır yaylası ve diğer yaylaların yaşamış oldukları başta mera sorunu ve sınır çizgisi sorunu hakkında çalışma başlatarak yaylalardan gelen sürü sahiplerini dinleyerek konuyu sayın valimiz Yılmaz Doruk bey e bizzat ilettik sağ olsun sayın valimiz büyük bir titizlikle dinleyerek çalışma başlattı. İl tarım müdürü dursun okur bey ile bereber bu yaylalara giderek yerinde çalışma yaptık. Kısa vadeli bir çözüm sürecinden ziyade uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm için sayın valimizin talimatıyla itinalı bir çalışma sürdürülmektedir. Nasip olursa önümüzdeki süreçlerde kalıcı bir şekilde çözülecektir.
Bu arada Şavşat tarafında kalan küçük ova yaylasındaki vatandaşlarımızın su sorunu yaşaması nedeniyle bu konuya el atarak özel idaremizin katkıları ile buraya taşınacak olan su projesine katkıda bulunarak boru ve benzeri temel ihtiyaçlarını karşıladık.
Yayla sezonuna girerken sürü sahiplerinin erken yaylalara gitmesi nedeniyle gerek Şavşat gerekse Ardanuç tarafında kalan yaylalarımızın yolları kar nedeniyle kapalıydı her iki ilçemizde bulunan il genel meclisi üyelerimiz ile görüşerek onların buyuk katkısı ile bu yaylalarımızın yol açma çalışmalarını yaptırdık.
 
KÖYDES ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
 
Köydes kapsamında çalışmalarımız devam ediyor . Yine girişimlerimiz neticesinde köydes tarafından Kemalpaşaya düşen harcama bedelini geçen seneye nazaran neredeyse iki katına çıkararak Kemalpaşa'ya daha çok hizmetin gelmesini sağladım. Bu kapsamda su ve sanat yapıları ihalesi yapıldı muhtarlarımızın ihtiyaç belirttikleri yerlerde su ve sanat yapılarına çalışmalar başlandı. Beton ihtiyacı talep eden köylerimize de betonlar atılmaya başlandı şimdilik 4 köy yolunu betonladık, yapmış olduğumuz sıralamaya göre betonlarımızı yapıyoruz
ÇAY ÇALIŞTAYI YAPILSIN İSTEDİM 
 
Bilindiği gibi ilimizin en buyuk tarım gelirlerinden biride çay tarımıdır . Bu konuda neler yapılar bilmeli diyerek il genel meclisimize çay tarımı ile ilgili bir çalış-tayın yapılması gerektiğini belirttim. Artvin'de geçmiş yıllarda arıcılık, turizm , lojistik çalıştay yapıldı  neden çay çalıştayı yapılmasın . Çay üreticinin sorunlarını yetkililer yerinde tespit etsin ve üreticiyi bire bir dinlemesi açısından bir çay çalıştayının yapılması gerekmekte olduğunu beyan ettim. Gerek il genel meclisi gerek il tarım müdürlüğü ile beraber koordineli olarak bir çay çalıştayı yapılmalıdır ve çay üreticisinin aklında kalan temel sorunlara çözüm üretilmelidir. İl genel meclisimizin önümüzdeki çalışma süreci içerisinde bu konu üzerinde bir çalışma yapılmasını gündeme aldım.
 
VATANDAŞ BİLECEK 
Çalışmalarımızı mümkün oldukça dönem gözem gerek yerel medya aracılığı ile gerekse  sosyal medya ile belirterek bilgilendireceğim ,vatandaş bizim ne iş yaptığımız bilecektir. Biz birer sorgulayıcı olacağız, vatandaş'da bizi sorgulayacak . Her şey şeffaf ve adil olmalıdır. Muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içinde çalışma yürütmekteyiz . Önemli olan Kemalpaşa'nın menfaati ise geriye kalan teferruattır. Zaman zaman köylerimize çıkıp vatandaşımız ile istişare ederek gerek bilgilendirme gerekse sorunlar araştırmasında görüş alışverişinde bulunacağım ve hep beraber birlik olarak taşın altına elimiz koyarak çalışmaların üstesinden geleceğiz. Kemalpaşa'da Daha önce ilçe olmadığından dolayı merkezden il encümenimiz mevcut değildi bu bağlamda vatandaşımızın bir çok kısmı il genel meclisinin görev yetkisini bilmiyor bu konuda da aydınlatıcı davranmak istiyorum. 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR