TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK

TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK Admin
Reklam

GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK

Tabiat, insanı muhtelif yöntemlerle cezalandırarak ‘doğru tercih' yapmaya zorlar. Ormanları ihaleye açan, ormanları bilinçli olarak yaktıran, yaylalara asfalt yol, beton otel yaptıran, dereleri kurutup santraller açan, bir anlayışa doğa hesabını soracaktır. Yaşam hakkı olan su ya zam yapanlar ile kullandığı su borcunu ödeyemeyen ,evlere icra gönderen, içinde rant kelimesi geçmeden meclis toplantısı yapamayan, rantçı belediyeye de halk hesabını soracaktır muhtelif yöntemlerle tabiatın kanunu gereği.

Toprağın insana değil insanın toprağa ait olduğunu bilmeyen ve de hiçbir meziyeti olmadığı içinde bulunduğu din, ırk ,siyasi düşünce gibi ,kendini ötekilerden üstün tutan kafa tasçının ,doğa gibi kendini yenileme şansı olmadığından çevreye büyük iş düşer hatta kendini solcu görüp solun bütün değerlerini nakite ranta çevirip hesaplarına yatıranların karşısında da çevreye ve bize ,hem büyük, hem zor bir iş düşüyor. Şimdilik yüzlerine ayna tutulması yeterli olur mu zaman gösterecek.

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 28. maddesinde, “Belediye meclis üyeleri görevleri süresince ,belediye ve bağlı kuruluşlarından doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.” hükmü varken Hopa belediyesinin ihalelerini meclis üyelerine vermesi kendini “sol ittifak” olarak pazarlayan Hopa belediyesinden halkı korumak için nasıl bir yol , yöntem izlenebilir. ivedilikle tartışılmalıdır.

Herkesin yada çoğunluğun gittiği yol her zaman doğru değildir.

İnsan ile hayvan arasında ki fark insanın düşünebiliyor olmasıdır. Çevremizde çoğunluk AKP gitsin diye oy verdiği CHP nin olumsuz haksız , halka zarar veren rantçı davranışını görmezden gelmeli miyiz.. Etrafımızdaki çok kişinin eleştirilerden rahatsız olması ,kendileri gibi rantçı CHP belediyesinin yaptıklarını görmezden gelip sadece AKP nin eksiklerini ,yanlışlarını öne çıkarılmasını beklemeleri AKP ile CHP arasında fark yok klişesini doğru çıkarıyor.

hata yapmanın yanlış yapmak tan daha onurlu olduğunu öğreten ,herkes yanlış dese de, iyi niyetli eleştirilere iyi niyetle art niyetlilere aynı dille cevap verip yola devam etmek kirli yüzleri aydınlatmak ilkesel bir duruşun gereğidir.

Yerelde Akp nin halef selef kaygısı yada diğer sebeplerden muhalefet etmemesi ,kendine muhalif sol/sosyalist diyenlerin ambulans arkasına takılmış fırsatçı taksici gibi CHP kuyruğunda kapağı belediye meclisine atmış olup kraldan çok kralcı davranmalarından dolayı muhalefeti örgütleyip kirli yüzleri aydınlatmaya devam etmek elzemdir.

Hiçbir haksızlık, yolsuzluk dolaylı yoldan yapılınca meşrutiyet kazanmaz. Hopa’nın rantçı belediyesinin kılıfını hazırlayarak yandaşa peşkeş çektiği iş yerleri , ihalesiz kiralanan dükkanlar ,su zammı , su için evlere gönderilen icralar, satışını planladığınız belediye taşınmazları, yeni yıla ertelediğiniz ulaşım zammı ne kadar katkınız var bilmediğimiz ekmek zammı, şu ekonomik krizde halkın sırtına binin bine bildiğiniz kadar, Unutmayın ki sabahın bir sahibi var sorarlar bir gün sorarlar .hiç bir zülüm düzeni sonsuz değildir. Hesap sormak için ne bir sonraki dönem önümüze gelecek sandığı , ne de ahireti beklememeli mi. Yoksulluğun ticaretini yaparak ,hukuktan doğan haklarını kullanıp evlere icra gönderenlerle hukuki yolardan mücadele masada bir seçenektir.7 aylık belediyenin yaptığı işleri, harcamaları , belediyeyi ele geçirdiğiniz gün ki gibi belediye önün de asıp halka bilgi vermelisiniz. Yapacağınız icraatlar birilerinin çıkarları için değil Hopa halkının çıkarları için olmalı.

Belediyenize karşı Demokratik hakkımızı kullana bilirdik ama iki satır yazıya tahammül edemeyenlerin protestolardan pek anlamayacağını da iyi biliyoruz.

Timur ŞİMŞEK

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR