İsrafil KIŞLA'nın 7 Mart Artvin'in Kurtuluşunun Kutlama Mesajı

İsrafil KIŞLA'nın 7 Mart Artvin'in Kurtuluşunun  Kutlama Mesajı
İsrafil KIŞLA'nın 7 Mart Artvin'in Kurtuluşunun  Kutlama Mesajı aydin tatar
Reklam

 

 

 

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Mesajında Artvin halkının millet olarak bağımsızlığa olan tutkusuna ve  “var olma mücadelesine” dikkat çeken Kışla;

Bugün,  Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

96 yıl evvel 7 Mart 1921 günü halkımızın Rus ve Ermenilere karşı verdiği “var olma mücadelesi” diplomatik ve askeri başarılarıyla adeta taçlanmış ve Artvin ebediyen anavatanına kavuşmuştur. 

Bu var olma mücadelesi şüphesiz kahraman ecdadımızın bize bıraktığı en büyük mirastır. Ben bu uğurda vatanımızın birlik ve beraberliği için, büyük ve güçlü Türkiye için hayatın her alanında, aldığımız her görevde bu kutsal görev uğruna çalışmayı bir borç biliyorum. Sizlerden aldığımız görevle bu uğurda, gelecek nesillerimize daha güzel bir Artvin daha güzel bir Türkiye bırakabilmenin gayreti ve çabası içindeyiz.

Millî günlerimiz, bayramlarımız, kurtuluş günlerimiz ve dinî bayramlarımız millî birlik ve beraberliğimizin pekiştiği günlerdir. Bu birlik ve beraberliğin sadece kurtuluş günleri ve bayramlarla sınırlı olmaması, ülkemiz adına yapılacak her güzel çalışmada aynı birlik ve beraberlik anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

Bu anlamlı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Artvin’in kurtuluşunda canlarını feda eden kahraman ecdadımızı, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu vesileyle Artvin'in kurtuluşunun 96'ncı yılında tüm Artvinli hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutlar, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım. 

Dr. İsrafil Kışla
AK Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı
Artvin Milletvekili
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı