15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ,
Yüksel Kantar

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ,

Reklam

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ, DARBENİN ÖTESİNDE BİR TERÖR SALDIRISIDIR.

15 Temmuz gecesi saat 10 suları… İsanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin   tanklarla trafiğe kapatıldığı haberleri ulusal TV’ lerden  yayınlanıyor. Tv Yorumcuları  TSK içerisinde bir cuntanın  kalkışma haberlerini yayımlıyorlar.Saatler ilerledikçe  bunun bir kalkışmadan ziyade  darbe girişiminin  ilk adımları olduğu anlaşıldı.TSK bünyesinde kendini ‘’ Yurtta Sulh Konseyi ‘’ olarak tanımlayan bir Cuntacı FETO/ PDY örgütü  darbe kalkışmasında bulunuyor.Darbe girişimini haberi TV ler den izleyen  kahraman   halkımız  boğaz köprüsüne  doğru  yürümeye  ve meydanlara inmeye başladı .Aynı saatlerde Marmaris’te  tatilde olan Cumhurbaşkanımız cep telefonu ile CNN Türk de Hande Fırat’la  görüntülü görüşme sağlayarak  ‘’Halkımızı havaalanlarına  ve tüm şehirlerin meydanlarına çağırıyorum’’ çağrısını yaparak demokrasiye  sahip çıkmalarını  talep etti. Bu çağrıyı TV’ ler den izleyen şahadeti  imanından alan  halkımız abdestini alıp,eşleri ve çocukları ile  helalleşip Türk bayraklarını alarak ölürsem şehit, kalırsam gazi düşüncesi ile  meydanlara ve havaalanlarına akın etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  çağrısının ardından Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı üzerine 81 İlde okunan Birlik Selaları ile Türkiye genelinde Vatandaşlarımız sokağa çıkarak Darbe girişiminde bulunanlara demokratik tepkisini gösterdi ve Milli İradeye sahip çıkmaya  başladı.

İstanbul Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü Cuntacılar  tanklarla kapattı. Ancak cuntacıların önüne kahraman milletimiz tankların önüne geçti ve  demokrasiyi  ve vatanını savunmaya başladı.Hain darbeci FETÖ üyeleri halkımızın üzerine ateş açarak  vatandaşlarımızı şehit ettiler.

Hain Fetö terör örgütü,  Marmaris’te bir otelde olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve ailesine operasyon düzenleme teşebbüsünde bulundu. Fakat 15 dakika  rotar yapınca bu operasyon başarısız oldu ancak  oteli basan hainler Cumhurbaşkanımızın korumaları ile çatıştı.

Yine saat  00: 13 de TRT yi basan  vatan haini  askerler  korsan Darbe bildirisini  sivil bir spikere okuttu. Aradan kısa bir süre sonra TRT yi kurtarmaya gelen   vatansever  polislerimiz ve halkımızın  girişimi TRT yi kurtardı. Ardından Cumhurbaşkanlığı  kaynakları  bu’’ Darbe bildirisi ‘’nin korsan bildiri olduğunu  bildirinin  TSK tarafından yapılmadığını  halkımızla paylaştı.

Saat 01:01 Ankara Emniyet Müdürlüğü darbeci teröristler tarafından hunharca havadan ve karadan bombalandı. Darbe girişiminde bulunan FETÖ mensubu askerler gözaltına alınmaya başlandı.

02:20 Darbeciler Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını ve TÜRKSAT ı havadan hedef alarak bombaladı.

Yine sat 02:30’da Külliyeye  girmeye çalışan  FETÖ terör örgütü  3 rütbeli  13  asker gözaltına alındı. Aynı anda  külliyenin önüne  havadan ateş sonucu birçok vatandaşımız yaralandı.

02:42’de Darbeciler TBMM’ ni bombaladı. Çok sayıda polis memurları ile Meclis görevlileri yaralandı Meclis Kulis camları kırıldı ve Meclis büyük hasar aldı. Buna rağmen Meclis çalışmalarına devam etti.

03:00’da TRT yeniden normal yayınına döndü. TRT Genel Müdürlüğü binasını ele geçirmeye çalışan  FETÖ mensubu askerler halkımızın ve polisimizin desteği ile gözaltına alındılar.

03:20 de Cumhurbaşkanımız İstanbul a geldi. Havaalanında basın toplantısı gerçekleştirdi ve halkımıza meydanlarda kalıp demokrasimize sahip çıkmalarını söyledi.

04:00 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Darbe girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ/PDY irtibatlı yargı görevlileri ve sözde ‘’Yurtta Sulh Komitesi ‘’ mensubu askerler hakkında gözaltı kararı verdi.

06:30 darbe girişiminde bulunan Fetö mensuplarınca kullanılan ve TÜRKSAT I bombalayan askeri helikopter Gölbaşında düşürüldü.

08:32’de darbeciler tarafından rehin alınan Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar ı asker Ankara Akıncı 4.cü Anajet Üst Komutanlığına  operasyon düzenleyerek  kurtardı ve kendisini  güvenli bölgeye götürdü.

08:36’da Jandarma Genel Komutanlığı Emniyet Özel Harekat Polislerince ele geçirildi.

09:40’da Genelkurmay Başkanlığından çıkan  200 e yakın silahsız er ve Erbaş polislerimize teslim oldu.

10:07’de Genelkurmay Başkanlığından çıkan  700 e yakın silahsız er ve Erbaş polislerimize teslim oldu.

12:04 Özel Harekat Polislerinin operasyon düzenlediği Jandarma Genel Komutanlığı binasında 200 kadar asker gözaltına alındı.

20:02 de Akıncı 4.Anajet üstündeki Fetö darbesine yönelik operasyon sona erdi.

FETÖ/PDY mensuplarınca kalkışılan Darbe ve Terör eylemi sonucunda 62 si Polis,5 i asker, 173 Sivil 240 şehit oldu, 1535 kişi yaralandı.

FETÖ nün darbe girişimi sonrası 210 Emniyet Mensubu, 6319 asker,1481 hakim-savcı ve 650 sivil gözaltına alındı.

Bu hain Darbe girişiminin başarısız olmasındaki  ( milletimizden sonra )  diğer etkenler ise Muhalefet parti liderleri Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, STK temsilcilerinin  ve Ulusal TV ve basın yayın organlarının seçilmiş hükümete destek ve darbeye karşı olan açıklamalarıdır.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimini önlemek için cesaretini imanından ve inancından  alan Aziz Milletimiz demokrasiye, milli iradeye, vatana millete ve bayrağımıza sahip çıkama adına ölürsem şehit kalırsam gazi  olma  ruhu ile Tankların önüne  yatarak darbeyi önledi. Akabinde 81 İlde ve tüm ilçelerimizde darbe karşıtı milletimiz 27 gün ‘’Demokrasi ve Milli İrade ‘’ Nöbeti tuttu. Nöbet 15 Temmuz 2016 tarihinde başladı, 10 Ağustos 2016 tarihinde bitti. Demokrasiye sahip çıkan aziz milletimiz şimdi Devletimizden , tüm kurum ve kuruluşlardan FETÖ mensuplarının temizlenmesini haklı olarak istiyor.Milletimiz adına temennimiz bir daha böyle kalkışmaların olmaması…Allaha emanet olunuz…

 

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı