BİZE BENZEYİP'TE BİZDEN OLMAYANLAR


Bu makale 2017-01-03 09:37:48 eklenmiş ve 575 kez görüntülenmiştir.
Aydın TATAR

Bu sayıda yazıma bir hikaye ile başlamak istiyorum… Yaşlı bir kurt yavrusunu korkularını yenmesi için nelerle baş edip, nelerden kaçınacağını göstermek maksatlı dağın zirvesine çıkarmış ormanın derinliklerini göstermeye başlamış…. Derken önlerinden bir koyun sürüsü geçmeye başlamış  yaşlı kurt;’ Bak yavrum bunlar koyunlar bunlardan zarar gelmez hatta bizim büyük yemeklerimizden biridirler onlardan korkma , elinde sopası olan ise bu koyunların çobanıdır ondanda korkma sadece elindeki sopasına dikkat et biraz acıtır demiş’ . Yavru kurt; ’ Peki bu sürünün arkasından giden bize benzeyenler nedir ?’demiş. ‘Bak işte evlat onlar sürünün köpekleridir işte onlardan korkacaksın bize benzeyip te bizden olmayanlardan  korkman gerek yavrum sakın onlara yanaşmayasın ‘demiş. 2016 yılında bize benzeyip te bizden olmayan bu vatanın içinde o kadar çok hain gördük ki artık tek tek gün yüzüne çıkmaya başladılar . Ulan memleketin her köşesine her bir ferdine yerleşmiş olan bu hainler farklı farklı şekilde ortaya çıkıyorlar meğerse biz onları hep bizden sanmışız işte hep bize benzeyip’ te bizden olmayanlardan korkmaya başlamışımdır. Arkadaş zoruma gidiyor bu memleketin ekmeğini yeyipte  ihanet eden adamın yürümesi bile zoruma gidiyor. Bu memleketin askerini, polisini, valisini kaymakamını, hukukunu , demokrasisini düzeninin hükümetini başbakanı cumhurbaşkanını kim olursa olsun eleştir hakkını ara demokratik yoldan eylemini yap ama asla vatan haini olma devlet düşmanı olma…

Dönem o kadar kötü oldu ki kimin ne olduğu hiç belli olmuyor. İnsanlar öyle olmuş ki insanın üst tarafı Müslüman ortası Katolik alt tarafı Hıristiyan içi de  ne yazık ki Yahudi olmuş durumda böyle bir düzende dostu ve düşmanı iyi seçmek lazım.

YERELE BAKARSAK …..

Artvin de son dönemlerin en suskun birkaç ayını geçirmekteyiz. Belki soğuk havanın etkisidir, belki ekonomik krizin etkisidir beklide OHAL ile beraber gelen bazı kısıtlamaların etkisidir bilinmez ama sonuçta bir sessizlik hakim durumdadır.

 

Sarp kapısını yenilemek için yıkıma başladılar. Bakan; ‘ müjde olsun geçişler tek işlemle halledilecek sistem artık değişiyor tek işlem ile kapıdan geçiş yapılacak’ dedi. Bu aslında gerçekten büyük değişimdi. Vatandaş bu habere çok sevinmedi kısmi olarak sevindi,  neden diye sorunca önce zihniyet değişmeli dediler burada ne kadar çok sistem değiştirirsen değiştir içindeki memur çalışmayınca sen o kapıda yine sorun yaşarsın ve yaşamaya da devam edersin .Kısacası sen yol yapmışsın üstünde gidecek otomobili de almışsın ama sürücüsü yok  veya stat yaptın seyirci doldurdun oynayacak topçu yok sahada ne yaparsan yap önce zihniyet degişeçek bunu bilmeyen yok kardeşim kapıdan geçenlerin hepsine sor yüzde 90’ ı memur çalışmıyor diyecektir. Bizzat başıma geleni söylüyorum 22 dk ya çay almaya giden bir memur çayını aldıktan sonra işleme başlamadan 5 dakika telefonla görüşüp 7 dakika telefonunu işini bitirip tam 4 dakika da da mont çıkarıp koltuğa anca yerleşip en son  işlem almaya başlarsa o kapıda o sırada öyle uzar gider bizde yazar gideriz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi