İSTEMEZUK  DEĞİL , İSTERUK
Yüksel Kantar

İSTEMEZUK DEĞİL , İSTERUK

Reklam

     İSTEMEZUK  DEĞİL , İSTERUK

 

Artvin de ilginç gelişmeler yaşanıyor.İstemezükçiler iş başında .Bazı gelişmeleri tüm halkımız bilmek ister düşüncesi ile  bu yazıyı kaleme alıyorum. Haziran ayının ilk haftası, yer Belediye Meclis toplantı salonu.Konu Artvin Belediyesinin İller bankası veya devlet bankasından belediye projelerine  talep ettiği 10 milyon TL  kredi kullanma talebinin Meclis gündeminde görüşülmesi .Gündemin  1. maddesi.Toplantı halka  açık olduğu bilgisini vererek, toplantıya CHP merkez ilçe başkanı ve yönetimden birkaç  üyenin katıldığını görüyoruz.10 milyon tl nin görüşülmesine geçiliyor. 5 CHP Belediye meclis üyesi bu kredinin kullanılmasına karşı çıkarak oylamada red oyu veriyor.10 Ak Partili ve bir MHP li Belediye meclisi 11 oyla kredi kullanımı  evet oyu veriyor.CHP lilerin  Gerekçeleri  ise  Bu paranın geri ödeme endişe siyaseti   ve 2019 yılında  Belediye seçimlerinin CHP nin  kazanacağı düşüncesi ile borcun  CHP ye devredeceği endişesi.Asıl  bu kredinin red etme dertleri ise  bu kredi ile Artvin e hizmetin geleceği ve Artvin halkının hizmet alması. Amaç hizmet olunca çünkü bunlar her şeye karşı.Hizmete karşı anlayış.

Kanaatimce Artvin Belediyesinin bu kredi talebi gerekçesi ise tamamen  hizmet üretme düşüncesinden kaynaklanıyor.Çünkü Artvin belediyesinin  bütçesi sınırlı.Sınırlı olan bütçe ile  mega projeleri hayata geçirmek imkansız.Kaldı ki  büyük beklentiler ile seçilen sayın Kocatepe mevcut 21 milyon  bütçe ile sınırlı  icraatlar yapabilir.Bu sebepten dolayı Kocatepe Kredi kullanmaya  belediye meclisinden onay istedi.İsteme gerekçesi ise kullanılan hibe lere büyük destek olacağını belirtti.Kaldı ki  mali kaynakları  doğru ve yerinde  kullanan  bir belediye başkanımıza Artvin sahip olduğu için şanslıdır.Seçilirken de Kocatepe güçlü hükümetin belediye başkanı olmak ,devlet imkanlarından azamı destek almak için çok daha güçlü bir belediye olacağını halkımızla paylaştı.Bu sebep den dolayı  seçildi.Belediyemizin bu krediyi geri ödemede de  mali bir sıkıntı olmayacağı da açıktır.

Bir vatandaş olarak ve Mehmet Kocatepe nin güçlü iradesi ve hizmet anlayışına  güvenerek  10 milyon TL lik kredi  Artvin halkına  hizmet için kullanacağından hiç şüphe duymam Artvinli de duymaz. Başkan Kocatepe nin  halkımıza taahhüt ettiği icraatlarını hayata geçirmek çin kullanacağı kaynaktır.Bu açık ve seçiktir.Kaldı ki yapılacak  hizmetler sadece  halkımızın bir bölümüne yönelik değil, tüm Artvin halkına yönelik yatırımlar olacaktır.

Yapılan yollardan , Yürüyen merdivenden ,Artvin merkeze yeni giriş yolundan ,Mezbahane den ,ucuzlayan sudan ,asfaltlanan kafkasör yolundan,döşenen parke taşlarından, yapılan sosyal  kültürel organizasyonlardan,Üst haypeti alt haypet yoluna bağlantı yolundan ,kurulan iftar çadırlarından,okul bahçelerine döşenen  kauçuk zeminden ,kurulan  engelsiz yaşam merkezinden, hanımlar lokalinden ,kusursuz kafkasör festivalinden,teleferik den,Cezaevi mevkisinden İskebeye yapılan alternatif yoldan, yeni belediye otobüslerinden, üçüncü caddenin kültür sokak haline getirilmesine  kadar yapılan hizmetler tüm halkımızın  takdir ettiği hizmetlerdir.Bu hizmetlerden ilimizin tüm insanları faydalanıyor  faydalanacak  ve faydalanmaya devam edecek.

Biz Artvinliler şunu iyi biliyoruz ve istiyoruz  ki , kentimizi kim yönetirse  yönetsin ,biz  hizmet almak istiyoruz,ilimizin büyümesini gelişmesini ve daha yaşanabilir il olmasını yöneticilerden talep ediyoruz.Ucuz siyaset ve ideolojik  siyaset istemiyoruz,biz hizmet siyaseti istiyoruz.Her şeye Hayır diyen siyasetçileri  değil , istemezük diyenleri değil ; insanın faydasına olan hizmetlere EVET diyenleri  destekliyoruz.

Siyaseti , duruşu,adaleti , kararlılığı, çalışkanlığı , sabrı, hoşgörüsü,merhameti ile herkesin gönlünü kazanmış Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe nin İlimize bir şans bir lütuf olduğunu idrak etmemiz ve ona herkesin sahip çıkması lazım  diye düşünüyorum. Bu değerlendirmem bir siyasi değerlendirme değil ,tarafsız bir değerlendirmedir.Fikirlerimiz farklı olsa da ortak sevdamız Artvin olduğuna göre, Artvin’imize ve Mehmet Kocatepe Başkanımıza  sahip çıkalım.Çıkalım ki  kentimiz hizmet alsın.Derdimiz üzüm yeme ,bağcıyı dövme değil  anlayışı ile hareket etmede Artvin e fayda sağlarız düşüncesi ile Esen kalın.

 

                                                                                                                                        Yüksel KANTAR

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı