ARTVİN DEĞİŞMELİ ARTIK HAK ETMİYORUZ.
Aydın TATAR

ARTVİN DEĞİŞMELİ ARTIK HAK ETMİYORUZ.

Reklam

ARTVİN DEĞİŞMELİ HAK ETMİYORUZ.

Önecelikli olarak tüm halkımızın ve okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramını kutlarım. Allah nice bayramları  huzur ve mutluluk içinde yaşatsın.

Memleket meselesine dönecek olursak sitemizin haberlerinde de göreceğiniz üzere sorunlar çok . Aslına bakarsanız sorunlarla ilğilenecek olan bir ilin valiside şuanda mevcuttur. Şunu çok iyi biliyorum ki il valisi sorun gördüğü anda not alıp bizzat kendisi ilğileniyor. Kendisi ile yaptığımız bir saatlık görüşmede bunu açık ve net biçimde anladım. Hopa ve sarp arasında yaşanan ciddi anlamdaki kzalar artık çekilmez duruma geldi. Şayet bu aradaki yolda eğer en yakın zamanda bir çözüm bulunmaz ise bizleri nice trafik canavarı ve nice ölümler bekliyor. Ölümler dedimde haberde de gördünüz Hopa son zamanlarda ünüversitenin de gelmesi ile beraber ciddi bir sosyal kent olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak bununla beraber uyuşturucu kullanımıda artmış durumda sundura mahallesi muhtarının paylaşımı herşeyi gözler önüne serdi. Uyuşturucu şiringaları bir kentin göbeginde açık ve seçik eğer dolaşıyorsa bu durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Hopadaki sivil toplum kuruluşları derhal harekete geçmeliler aksi taktirde durum çok geç olaçak ve kaybedilen asla geri dönmeyecektir.

Hopa Kemalpaşa Arasında yaşanan heyelan nedeniyle 2 TIR ciddi manada hasar görürken can kaybının olmaması sevindirdi. Zamanın yol yapım firmasının başında olan ve halen ilimizde faliyet gösteren ETİ bakır madeninin sorumlu müdürü Ünsal ARKADAŞ'a bir soru sordum Firma olarak   bu yolu yaparken ve teslim ederken veya şuanki mevcut durumdan hiç endişe duyup yada sorumluluk hissettinizmi? .Aldığım cevap çok ilğinçti "Bizden önceki taşören firma çok sayıda patlatma yaptığı için o yolun akibeti hiç iyi görünmüyorum  o bölğede heyelan olması normaldır hatta yıllar bile alaçaktırki o yol yine tam yerine gelemeyecektir". Bu demektirki hopa ve sarp arasında yolculuk yapanlar ateş cemberinden geçerek bu bölgeyi geçeçekler nerden ne geleçeği belli olmayaçak .... peki çözüm ne ?  onuda siz yetkililer bir düşünün bakalım . İnsan canı bu kadar ucuz ve basit olmaması gerekir.

 

Bu arada önümüzdeki sayımızda Artvin il merkezindeki değişimin şart olduğunu  yazmak istiyorum. Tabikide öncelik olarak koltuklarını bırakması gerekipte gitmesi gerekenleri başlalmak istiyorum önce onlarda değişim lazım. Bunların içinde artık siyasetcimi, bürokrasimi, sivil toplum örğütümü her kim varsa şimdiden bence düşünmeye başlasın saygılarımla esen kalın.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı