ARTVİN MEDYANA SAHİP ÇIK!


Bu makale 2017-07-14 09:06:40 eklenmiş ve 4801 kez görüntülenmiştir.
Zeynep Tümer

Toplum düzeyine etki eden genel ve ulusal meseleler, her bölgenin yerelinden doğuyor. Yerelindeki temel sorunlara yönelip pürüzleri minimize etme yoluna eğilim gösterilmedikçe   Türkiye toplumuna nüfuz eden sorunsallara vakit harcamak kimseye fayda sağlamayacaktır.  Halk tabiri ile herkes kendi evinin önünü temizlesin ki pislik çığ gibi büyümesin, özendirici  vurdumduymazlığa sebep olmasın.  Her türlü kutuplaşmaya ve  ayrımcılığa şiddetle karşı olduğumu belirtmekle birlikte; kendi ilinin veya ilçesinin daha çok büyümesi, ilerlemesi mevcut fırsatların en doğru şekilde kullanılması konusunda milliyetçilik yapılabileceği kanaatindeyim. Ancak bu sayede ortaya çıkan rekabet,  bilgi ve teknoloji konusunda yarışa ve hızla ilerlemeye yöneltecektir. Her sektörün şahsına münhasır önemi  ve yeri farklıdır, olmazsa olmazıdır . Tıpkı basın yayın sektörü gibi. Bir ilde neler oluyor? , nerede yol yapılmış? , nerede hastane yapılmış? , tünel çalışmaları başladı mı? Bitti mi? Vatandaşın bu gelişmelerden haberdar olması basın ve medyanın elindedir.  İşte basın bu sebeple yasama, yargı, yürütme den sonraki dördüncü kuvvettir. Halkın özgür sesidir. Bi taraf olmadan halkın yanındadır.

 PEKİ NEDEN ASGARİ İNSANİ MUAMELE İLE KARŞI KARŞIYAYIZ?

    Basına verilen önem ne zaman türüyor biliyor musunuz? Sadece ihtiyaç duyulduğu vakit,  ötesi yok. Artvin medyası  memleketlerinin her türlü değerini, kültürünü, has özelliklerini ulusala duyurmaya çalıştıkça her ne hikmetse yerelde insan hesabına katılmıyor. Esnafa  gazete götürürsün ben yerel gazete okumuyorum ki derler,  a yazarsın  niye b yazmadın der b yazarsın niye a yazmadın.. Tavla oynar toplantıdayım der, düşünebiliyor musunuz gazetenin basıldığı matbaadan basım belgesi isteyen gördüm. Gerçekten akıl tutulması yaşıyorum. Artvin basını da Artvin in bir değeri değil mi? Kendi değerine neden sahip çıkılmıyor? Neden herkes önce kendi kapısının önünü temizlemeden başka komşulara sataşıyor? Eğer meydanlarda  birlik, beraberlik  diye naralar atılıyorsa Artvin’in sesini duyuran basına neden gereken önem verilmiyor? Bu soruların cevaplarını alabilmek için illaki bi’ taraf mı olmak gerekiyor. Yanlı, taraflı objektiflikten uzak bir strateji mi izlemek gerekiyor? Bu şekilde meramını dile getirdiğin vakit ise bizden kötüsü olmuyor. Tabiki bu sorunları dile getirirken gerçekten basına  medyaya gereken önemi veren bilinçli bireyleri tenzih ediyorum .  Fakat, şu su gibi geçip giden ömürde her şey iş, para çıkar değildir. Hatıra, gönüle bir tek güler yüze bile iş yaptığımız zamanlar oldu. Her duruma her olaya Makyevelist  açıyla yaklaşırsak kendi çapımız dışındaki sosyalleşme ve kültür zenginliğinin tadına asla varamayacak aciziyete gelebiliriz.

 

   Demem o ki;  Türkiye’nin en sakin şehrine, en yüksek okuma yazma oranı  ile tanınmış ilçeleriyle birlikte cenneti andıran göğe yakın toprakları;  iyilikle, birlikle, beraberlikte kucaklanmalıdır. Aksi taktirde, bu bizzat şahit olunan elim olaylar kültür kentine yakışmayacak ve bu söylemlerle nazik ve ender vatandaşları da genellemeye dahil ederek hak etmedikleri ithamlarla nitelendirecektir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye