SARP’ TA JUNUYUR POLİS  AĞA OLMUŞ; PARALEL Mİ VAR
Aydın TATAR

SARP’ TA JUNUYUR POLİS AĞA OLMUŞ; PARALEL Mİ VAR

Reklam

SARP’ TA JUNUYUR POLİS  AĞA OLMUŞ

 

Aslına bakarsanız her zaman söylemişimdir. Bir gün gazeteci ve polise ihtiyacınız olabilir. Çünkü polis vatandaşı korumak kollamak ve hakkını savunmakla mükelleftir. Her ne kadarda kendine karşı gelen ve her türlü çirkefliği yapan kişiyi bir gün gelip  yine polis kendisi can güvenliğini alarak korumaktadır.

Fakat ne yazık' ki son günlerde yaşanan olaylar artık vatandaşı bu ikilemden çıkararak farklı zihniyetlere itmektedir. Geçtiğimiz hafta yaşanan sarp sınır kapısında'ki bir gazetecinin polis tarafından darp edilmesinin ardından bazı gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı. Hakli veya haksız bir şekilde bir gazeteci  hadi gazeteciyi de bir kenara bırakalım bir vatandaş darp edilerek kelepçelerle sırtında öldüresiye yaralar oluşturularak hırpalanıyor .  Bu yapılan ne bir polise yakışır nede insani hareketlerin içine girer bunun sorumluları eğer cezalarını almadıkları taktirde sadece kendisi sorumlu değil bu vaziyete göz yumanlarda sorumludur diye düşünmekten kendimi alıkoyamiyorum. Hiçbir polis ne olursa olsun asla ve asla kendisi  ceza kesemez bu ülkenin bir hukuk istemi vardır. Alırsın karakola verirsin hakim ve savcının eline hukuk sistemi gereken cezai işlemi başlatır. Kafama direk bir soru takılıyor bu polis bu memleketin hakim ,savcı ve hukuk sistemine güvenmiyor mu ?  Kendi cezasını kendisi kesmeye çalışıyor. Biz gazeteciler olarak bu ülkenin hukuk sistemine güvenimiz daima tamdır zaten gerekli davalar açılmıştır adalet yerini bulacaktır. Hadi olay oldu diyelim polis arkadaşın sonradan yaptığı davranış  kabul edilebilir değil. Aynı yerde görev yapan aynı polis gazetecinin arkadaşları aynı soyadı taşıyan kişilere siz gazeteci H.T yi tanıyormusunuz ona selam söyleyin onun hakkından gelen bendim ona polis Junuyur selam söyledi deyin diye haber gönderiyor vay ağam vay paşam astarı bezinden pahalı olan üniformalı kardeşim sen sarpta ağa paşa olmuşunda haberimiz yokmuş.Bu arada darp edilen gazeteci  savçılıktan güvenlik kamerası görüntülerini talep etti. Eğer bir suçum varsa ben suçumu çekmeye razıyım dedi hatta güvenlik kamerası görüntülerinin yanında ses kaydı varsa ses kaydını da isteyerek hiçbir şekilde hakareti olmadığını ispatlamak istedi. Bunu duyan junuyur arkadaş sağda solda güvenlik kamerası yok diyerek lanse ediyormuş. Hemen kafama soru işareti takıldı sarp kapısında OHAL  durumunda güvenlik kamerası olmayacak çok ilginç, yoksa bu junnuyor bu güvenlik kamerasına da mi bir junnuyorluk yaptı. Artvin valisi ve sarp mülki idare amirinin konu hakkında bilgisi var özellikle Artvin valisi sayın Ömer DOĞANAY’ın  bu tarz konularda ne kadar hassas olduğunu çok iyi biliyorum. Şunu bilmeliyiz ki sayın DOĞANAY asla bir haksızlığı kabul etmez ve adaleti sağlayacak hareketini gerçekleştirir polis teşkilatını kirletecek hiç kimse ağalık paşalık yapamaz.

SARPTA PARALEL Mİ VAR ?

Sosyal medya da bir çok kez görmüştüm sapta paralel memurlar görev yapıyor yazılarını fakat bir  gazeteci olarak pek umursamadım çünkü aslı astarı yoktu sadece sanal elemde yazılanlar ile yazı yazamazdık. Bir gün il dışındayken bir ihbar geldi sarpta polisler gürcü vatandaşı öldüresiye darp etmişler Hopa devlet hastanesinde gürcü vatandaşa ait kayıtlar mevcut il dışında olduğum için haberi takip edemedim . Ardından Kemalpaşa da tekstilcilik yapan H.O yu yine polisler darp etmiş konu ile ilgili dava Hopa cumhuriyet saççılığında devam etmektedir. Bunun gibi belki de niceleri vardır. Bir gazetecinin darp olayının ardından bunlar ortaya çıktı birde sarp kapısından geçen Gürcü ve Türk vatandaşları dinleyin onlar neler söyleyecek neler anlatacak. Direk kafama soru işareti takıldı sarpta paralel yapılanma mı var acaba sanal alemde yazilanlar dogrumu ? , Ateş olmayan yerden duman çikmaz derler .Bu polisler  vatandaşa neden böyle davranıyor yoksa bu bir yıldırma politikası mı Vatandaş OHAL’ den sonra polisin müthiş bir kaba kuvvet kullandığını belirtiyorlar. Bizim gibi güçlü bir ülkenin aynası olan ve yılda milyonlarca insanın   giriş çıkış yaptığı bir kapıda bu tarz durumların yaşanması ürkütücü olarak göze batmaktadır. Gerekli önlemler alınmasa bizleri çok büyük tehlikeler bekliyor. Millet turist almak için milyarlar harcar bizimkiler gelen turistti nasıl ürpertiriz yıldırırız hesabını yapmaktadır. Ben ve tüm gazeteciler Devletimizin adaletine ve mülki idari amirlerine güveniyoruz gereken operasyonun yakında yapılacağına inanıyoruz hiç kimse Türk milletinin iradesiyle oynayamaz saygılarımla

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı