HOPA ARTIK YETER HAREKETE GEÇ…..
Aydın TATAR

HOPA ARTIK YETER HAREKETE GEÇ…..

Reklam

HOPA ARTIK YETER HAREKETE GEÇ…..

 

Başlıktan da anlaşılaçağı gibi insanlar gerçekten artık yeter demeye başladı. Bu sabah uyadığımız’da üzücü bir haberle sarsıldık.İki genç fidanımızı trafik kazasında yitirdik; ikiside sevilen ailelerin iyi yürekli çocuklarıydı. Kazanın nedenini  öğrenince hiç şaşırmadım, yine vakum bir tır olayı …Hopa’da yaşanan kazaların büyük bölümü,Tır  vakalarından kaynaklanmaya başlandı. Yol kenarlarında bazen gelişi  güzel bazende kuyrukta geçiş sIrası bekleyen Tır’ lar nedeniyle onlarca kaza oldu . Genç fidanlarımızı kaybetmeye devam ediyoruz. Cenazede sorumlu sorumsuz herkes eleştiriyor: işte o konuşmalar ve eleştiriler o gün orada konuşulup  orada duruyor. Bu vakum kazalar nereye kadar devam edecek ,kimler buna dur diyecek yada kim bunun önüne geçmeye çalışaçak, biz bekledikçe maalesef ki kimse taşın altına elini koymuyor . Kaç sabah, acaba böyle haberler duyacağız diyerek beynimiz tetikte bekleyeceğiz.

Şimdi sesleniyorum bu bir açık  çağrıdır; Kaymakamı ,sivil toplum örgütü başkanları ,siyasiler, Emniyet , Kooperatifi ,Gazetecisi , Ticaretcisi  hepiniz harekete geçip bunu masaya yatırmalıyız. Derhal bunun çaresine bakmalıyız . Karayollarının yasasında , Büyük araçlar şehir içinde ve karayolu kenarında park edilemez  yasa mevcuttur. Bizler kanunlar çerçevesinde bunu uygulamadık mı ? bu kazaları bekleyeceğiz bunun vebalı da uygulayıcıların başına olaçaktır. Yeni bir Tır parkı yapılması  gerekirse tır parkını yeniden yapacagız , Eğer Tır parkı talebe cevap vermiyorsa derhal çözüm bulmamız gerekir… Artık yeter tünel içinde, dışında , ana yolda  hepimiz çok iyi biliyoruzki buralarda  ne kadar kaza yaşandığını, günahı vebalı hepimizin boynuna olur ….Hopa uyan artık evlatlarını yitirmekten vazgeç artık ! Ben bunları yazarken diyeceksiniz ki hiç mi karşı tarafın suçu yok maksadımız burada suçlu suçsuz aramak değildir, biz önlemimizi alalım taktirini Allah’a bırakalım.

 

Kemalpaşa’da bir polis amiri vardı; Murat bey herkes ona şişko polis diyordu yol kenarında duran ne kadar araç varsa hepsine ceza yazdı. Gümrükten geçiş yapmak isteyen her aracı didik didik aradı, eğer evrağında hatası varsa hepsine cezasını yazdı . Hakkında Onlarca şikayet gitti adam yasaları uyguladığı için diyeçek söz yoktu, nitekim kemalpaşa karayolu üzerinde park halinde duran bir araç kalmadı .Hepsi temizlendi. Demek ki istenildiğinde yapılabiliyormuş. Sonra duydum ki Murat amir Arhavi’ye görev verilmiş nedeni nasıl gitti, o konuya girmek istemiyorum . Şimdilerde herkes Murat amirin ne kadar haklı olduğunu konuşuyor ve arıyorlar…Söze sıra gelince herkes ahkam keser, bizler halkımızın huzuru için görev yaparız devletimizin bekası önemlidir . Eğer halkın huzuru için çalışıyorsak işte şimdi sırasıdır, halk bugün bu karayolunda duran tırların durmamasını istiyor, halk artık kaza olsun istemiyor, halkı kuyrukta bekleyen onlarca Tır’ın yanından korkarak geçmek istemiyor.  Bu işi ya toplanıp bir sonuca ulaştırırsınız yada bunun vebalını hep beraber çekerek daha büyük tehlikeleri bekleriz. Daha büyük derken, bundan büyüğüne ne olursa artık . Şunuda unutmayalım ki ateş düştüğü yeri yakar derler ama bir gün o düşen ateş cevresinide yakar…..saygılarımla

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı