MODERNLEŞME ADI ALTINDA YOZLAŞIYORUZ
Engin MÜFTÜOĞLU

MODERNLEŞME ADI ALTINDA YOZLAŞIYORUZ

Reklam

MODERNLEŞME ADI ALTINDA YOZLAŞIYORUZ

Artık hiç bir şey eskisi gibi değil tabi ki bizler de. Hayatımızın her anına müdahale eden teknoloji, sonunda hayatımızla kalmayıp benliğimizi, kültürümüzü, değerlerimizi de yavaş yavaş ele geçiriyor. 
Şöyle bir bakalım; sokaklara, yollara, toplu taşıma araçlarına. Bırakın insanların yanıbașlarındaki komşularını tanımamasını, her gün yolumuzun kesiştigi insanlara bile "günaydın", "iyi akşamlar" gibi sihirli sözcükleri sarf etmekten aciz duruma geldik.
İnsan selinden geçilmeyen toplu taşıma araçlarına gelince; kafası önünde, etliye sütlüye karışmayan, tek kelime etmeye korkan, kulaklıkları kulağına yapışan bir dolu insan. Çünkü elimizden düşmeyen, kendimizden daha akıllı saydığımız "akıllı telefon"larımız var. Bizi kilometrelerce ötedekilere yakın hissettirecek kadar mükemmel bu teknoloji, burnumuzun ucundakilere uzaklaştıracak kadar acımasız.
 
Eskaza akıllı telefonlarımızdan ayrı kalmak anlık kalp krizlerine yol açıyor. 
Modernleşiyoruz fakat yozlașıyoruz. Sosyal çevreye duyarsız, bağımlı bireyler haline geliyoruz. 
Tehlikenin farkına varıp en büyük yatırımın insanlar olduğu düşüncesiyle yola çıkarak "teknolojiyi verimli kullanan,toplumunu tanıyan, değerlerine saygılı, kültür ve geleneklerine bağlı 21.yüzyıl nesli yetiștirmek de yine bizlerin elinde. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
TİMUR ŞİMŞEK YORUMLADI ; GÜN GELECEK DEVRAN DÖNECEK
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR