MODERNLEŞME ADI ALTINDA YOZLAŞIYORUZ


Bu makale 2017-12-26 14:17:11 eklenmiş ve 1610 kez görüntülenmiştir.

MODERNLEŞME ADI ALTINDA YOZLAŞIYORUZ

Artık hiç bir şey eskisi gibi değil tabi ki bizler de. Hayatımızın her anına müdahale eden teknoloji, sonunda hayatımızla kalmayıp benliğimizi, kültürümüzü, değerlerimizi de yavaş yavaş ele geçiriyor. 
Şöyle bir bakalım; sokaklara, yollara, toplu taşıma araçlarına. Bırakın insanların yanıbașlarındaki komşularını tanımamasını, her gün yolumuzun kesiştigi insanlara bile "günaydın", "iyi akşamlar" gibi sihirli sözcükleri sarf etmekten aciz duruma geldik.
İnsan selinden geçilmeyen toplu taşıma araçlarına gelince; kafası önünde, etliye sütlüye karışmayan, tek kelime etmeye korkan, kulaklıkları kulağına yapışan bir dolu insan. Çünkü elimizden düşmeyen, kendimizden daha akıllı saydığımız "akıllı telefon"larımız var. Bizi kilometrelerce ötedekilere yakın hissettirecek kadar mükemmel bu teknoloji, burnumuzun ucundakilere uzaklaştıracak kadar acımasız.
 
Eskaza akıllı telefonlarımızdan ayrı kalmak anlık kalp krizlerine yol açıyor. 
Modernleşiyoruz fakat yozlașıyoruz. Sosyal çevreye duyarsız, bağımlı bireyler haline geliyoruz. 
Tehlikenin farkına varıp en büyük yatırımın insanlar olduğu düşüncesiyle yola çıkarak "teknolojiyi verimli kullanan,toplumunu tanıyan, değerlerine saygılı, kültür ve geleneklerine bağlı 21.yüzyıl nesli yetiștirmek de yine bizlerin elinde. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye