GAZETECİLİK LİSESİ
Prof. Dr Bülent VEREP

GAZETECİLİK LİSESİ

Reklam
Afgad olarak yıllar önce başlatmış olduğumuz kampanyanın meyvesini almak üzereyiz. Artvin ve ilçelerinde melek liselerinde bir çok bölüm olmasına karşın, günümüzün gözde mesleklerinden birisi olan gazetecilik bölümü bir türlü açılmamış veya açılamamıştı. Afgad’ın önceki dönem başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin ilk söylemiyle başlayan bu kampanya bizde de devam etti. Eski valilerimizden, siyasilerimize kadar bir çok kişiyle kurulan temaslar ve uğraşlar bir türlü sonuç vermemişti. Mevcut vali Doğanay dan da destek istedik ve istediğimiz desteğin meyvesini anında aldık. Demek ki nasip şimdiyeymiş demeyeceğim. Her şeyi nasibe bırakırsak olma ihtimali olan şeylerin olmamasını ön görmüş oluruz.
Artvin merkezde bulunan ve eğitimine Ayhan Şahenk Anadolu teknik eğitim ve meslek lisesi olarak devam eden okulda artık gazetecilik bölümü açılmış durumda. Metin yazarlığı ve Foto muhabirliği bölümlerinden oluşan gazetecilik bölümünü seçmek isteyen öğrenciler şu yolla gazeteciliği seçebilirler. Dokuzuncu sınıfta bu okulu seçerek veya başka okullarda da olsa onuncu sınıfta bu okula geçerek gazetecilik bölümü öğrencisi olabilirler. Liselerin dokuzuncu sınıfını okumuş ve onuncu sınıfta branşa geçecek olan ve gazetecilik merakı olan tüm öğrencilerin, bir şekilde öğretmenleri vasıtasıyla veya Afgad ile temasa geçerek geleceklerini şekillendirecek olan gazetecilik dalına geçebilirler.
İlçelerden gelen öğrenciler için Afgad olarak çeşitli tedbir ve teşvikler planlamaktayız. İl merkezindeki yeni açılan bu okula ilçelerden ilgi gösterecek olan öğrencilerimiz için gerek yurt konusunda gerekse burs konusunda imkanlar dahilinde bir takım özendirici çalışmalarımız olacak. Artvin Faal Gazeteciler Derneği (Afgad) olarak bu talebimiz karşılık gördüğü için bizlerde sorumluluk anlayışımız gereği üzerimize düşen ne varsa yapmak durumundayız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İlimizdeki yerel medya mensuplarının çeşitlilik kazanması ve değişik fikirlerin ve genç girişimcilerin önünün açılması için biz bu misyonumuzu layıkıyla sürdüreceğiz. Genç kardeşlerime buradan sesleniyorum, iletişim çağımızın en önemli mesleklerinden birisidir. Eğer ilgi alanınız bu yönde ise işte size fırsat. Artvin merkezde 2017-2018 eğitim yılında açılmış olan Gazetecilik bölümünü mutlaka düşünün. Ailelerinizle birlikte gelin görüşelim. Hadi hayırlısı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı