KURTULUN SÜRESİ AZALDI


Bu makale 2018-03-06 09:36:57 eklenmiş ve 1298 kez görüntülenmiştir.
Aydın TATAR

 

KURTULUN SÜRESİ AZALDI

Sonun beklenen tarihler belli oldu. Ticaret odası seçimleri 1 Nisanda yapılacak diye kamuoyuna duyurularda bulunuldu. Nitekim diğer sivil toplum örgütleri seçimlerini yaptılar. Ticaret ve sanayi odası seçimleri adı üstünde bir kentin ticaretini yönlendirecek en büyük sivil toplum kuruluşu.

Daha önce bir yazı yazmıştım “Artvin Kurtul’dan kurtulmalı” diyerek başlamıştım. Aynı kanı ve kararlılıkla devam ediyorum. Şimdi tüm Artvin kamuoyuna ticaret Erbaalarına soruyorum. 3 dönem Artvin ticaretinin başında olan bir insan 3 dönemde ne yaptı . Bir taş üstüne taş koydu mu?  yoksa koydu da biz mi görmedik. Takım elbise giyinip açılış ve protokolde gövde gösterisi yaparak oda başkanı olunmaz. Adama 3 Dönemde Artvin e hangi ticaret faaliyetini aktif etmek için çaba harcadın diye sorarlar.  Gün geçtikçe gerileyen Artvin ekonomisine hangi proje ile halkın karşısına çıktın. Sosyal faaliyetlerin hangisinde yer aldın. Bu kente bu sokaklara bu gençlere ne kattın da ! ne istiyorsun. Bir kere Artvin önce şu zihniyeti bırakmalıdır sivil toplum örgütleri seçimine politik bakmamalıdır. Bu seçimlere politik bakacak kadar yobaz bir millet asla değiliz. İsmi üzerinde dedim ya bu seçime ticari bakmak gerek ticaret odasının başındaki adam ilin ticari hacmini arttırmak için projeleriyle sokağa çıkmalıdır. Seçime  böyle bakılmak yerine  eş ,dost, ahbap ve siyaset ilişkisi ile bakıldığında hiç kusura bakma sevgili Artvin hiçbir yere ilerleyemezsin. Artvin’in  yatırımlara ihtiyacı var.  İş dallarında gelişmek ve turizm de ilerlemek gerekir. Hasan bunu demiş, Hüseyin böyle söylemiş  diyerek bu benim partiden, o solcu, bu sağcı derseniz bir yere varamazsınız . Bu tarz söylemler her seçim ortaya çıkan politik  kavramlar bu oyuna gelmeyelim aklımızı başımıza alalım . Kaybeden Artvin olmasın.

Seçime kısa süre kalarak Kurtul Özel kozunu oynamaya başladı. Gövde gösterisi yapmak istedi 400 kişi davet etti 100 kişi davetine zor icabet etti. Burada kendisi bir sinyal aldı seçim elden gidiyor farkında. Neden farkında çünkü bu memlekete bir tek proje bile sunmadı koskoca 3 dönemde bir proje yapmaz mı insan.  Şimdi açılış yapacakmış TOBB başkanı Rıfat Hısarçıklıoğlu geliyor. Burada da bir gövde gösterisi yaparak seçmenlerini ikna edecek karşısında sanki çocuk oyuncağı var. Bu seçimlerde özellikle ilçelerden oy koparmanın derdinde. İlçelere ne verdin ki ne almayı düşünüyorsun. Önce tarlayı ekeceksin ki sonra hasadını biçeceksin.  

Evet bay Kanber sonun geldi artık. Ben senin yerinde olsam 3. Döneme asla aday olmazdım. Normal şartlarda 2 dönem bir yönetimin hakkıdır.  Bırak sen iki dönemi üçüncüyü yaptın gözün doymadı dört’e doğru gidiyorsun. Allah aşkına bu memlekette senden başka akıllı yok mu hep sen mi oturacaksın o koltukta kimseye yer verip önünü açmayacakmısın. Arkadaş benden bu kadar yeni gelen arkadaşa başarılar Artvin için destekçi olup hep yanında olacağım demeyecek misin bu gidişle sen bu seçimi de alırsan  beş ve altıyı da istersin seni ticaret odasından emekli ederiz. Sana sadece Rahmetli Emin Özgün ü hatırlatırım rahmetli çok başarılı 3 dönem atlattı lakin bazı Çevresi artık yeter değişim zamanı dedi. Rahmetli ilk başlarda aday değilim dedi sonra Konjektör değişti dedi başarıya rağmen 4. Dönem adaylık sürecinde kaybetti. Bu seçimde sende kaybedeceğinin farkındasın yönetiminden birinin önünü açarak ağabeylik yapıp ismini yücelmek yerine bencillik yapıp tekrar ben varım bu koltuk bana aittir der gibi yapıştın. Senlik bir durum yok lakin yanın da dik duran insanlara yazık ettin. Sen 3 dönem yaptın tadını çıkardın yönetiminden adaylık için hevesi olanının da hevesini kursağında bıraktın.  Kendi yönetiminden bile 4 kişi ile ters düştüğün ve toplantılara bile gelmedikleri kamuoyun da dolaşan konulardan biridir. Önce çık Kamuoyuna hesap ver sonra çık ben adayım de yazılarım burada bitti mi bitmedi devamı gelecektir. Saygılarımla..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye