ARTVİNDE GÜNDEM
Yasin Paşali

ARTVİNDE GÜNDEM

Reklam

 

ARTVİNDE GÜNDEM

 

Ramazan ayı başlangıcı ile Artvin sakin bir şehre büründü.Kısaca bazı gündem maddelerini dile getirmeye karar verdim buğun.

Artvin’de çiçeği burnunda ticaret ve sanayi oadası başkanı hızlı bir girişim ile çalışmaya başladı. Tahminen 12  sene sonra beklide daha uzun yıllar geçti  bilinmez ama ilk kez gazeteciler ticaret odasına adım attılar. Yeni başkan ilk iki ayın değerlendirmesini yaparak yeni prtojelerinin üstünde durdu. Hatta TOOB başkanı ile görüşmelerinin neticesini bildirdi. Uzun yılar sonra TOOB başkanlığını Artvin ticaret odasından heyet ziyarette bulundu. Güzel gelişmeler oluyor. Bu demektir ki Artvin ticaret oadası yeni dönemde yeni vizyonu ile geliyor. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Artvin ticaret odasında iyi bir seçim yapmıştır anlamına geliyor.

VALİLİK İYİ YAPTI AMA…

Artvin valisi sosyal etkinliklerde daima ön plan yer almaktadır. Her daim elini taşın altına koymaktadır. Artvin bu konuda gerçekten şanslı olması gerekir. Valilik nezdin de organize edilen engelliler haftası nedeniyle  fidan dikimi yapıldı. Çok güzel bir organizasyondu. Hatta Artvin valisinin katkıları ile engelli çocukların hazırladığı klip tüm ülkede ses getirdi. Artvin’deki bu güzel organizasyona ne yazık ki maden firması gölge düşürdü. Ulusal medyada bu organizasyonu izliyordum. Aldığım bilgiye göre Artvin valisinin talebi ile yaygın medyadan gelen arkadaşlar bu güzel organizasyonu görsele taşımışlar. Lakin bu organizasyon içinde Artvin’in en hassas noktası olan maden firmasının yetkilisi vermiş olduğu röportaj tepki çekti. Valilik organizasyonunda maden firması yetkilisi ne alaka olarak görünüyordu. Hedef 2023 e kadar bilmem kaç yirmi üç fidan dikmek. Şimdi yakıştı mı bu güzel organizasyona bu adamı sokmak. Bu adamlar boşuna mı fidan dikiyorlar katlettiklerinin telafisini yapıyoruz ayağına yaptıkları işi reklamlık olarak kullanıyorlar. Bu insanlar yıllarca Karadeniz sahil yolunda çalıştılar o dönem nereye kaç ağaç diktiler şimdi gelmiş göz boyamak için ağaç dikiyorlar. Her neyse bu konuyu açınca kalemim durmuyor olmaması gereken kişi olmamamsı gereken yerde görüntü. Bu Artvin’e yakışmadığı gibi organizasyona da gölge düşürdü. Ben kısacası valilikten böyle bir şey beklemiyordum. Umarım konu hakkında en yakın zamanda açıklama gelir.

HOPASPOR’DA KAOSMU VAR

3. lig e yükselen Artvin Hopaspor 18 Mayısta kongre yapacaktı. Sezon başında bırakacağını söyleyen başkan Mübin Çakmak 3. Lig e takım çıkınca taraftarın ısrarı ile bir sezon daha buradayım dedi. Ancak 18 mayısta mazeret göstererek bırakacağını söyleyince ilçede adeta her şey durdu. Kongre 24 Mayıs’a ertelendi bazı yöneticiler sosyal medya hesaplarından istifa dilekçelerini reklam etmeye başladılar. Yoksa  o gördüğümüz güzel mor beyaz rüya buraya kadarmıydı. Hopaspor’a işte şimdi sahip çıkmamız gerekirken herkes sağa sola kaçmaya başlıyor. Bir başarısızlığın ardından gelen dağılmayı çok iyi anlarım ancak başarının arkasından gelen bu kaosu henüz çözemedim ,Hopaspor’u sahipsiz bu taraftarı da umutsuz bırakmayın …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU